Foll service

3 zalety kabin prysznicowych na wymiar

Czy wiesz, że do urządzenia swojej łazienki nie musisz wybierać gotowych rozwiązań z marketów budowlanych? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że mogą zdecydować się na zamówienie kabiny prysznicowej na wymiar. To wiele ułatwia!

Szczególnie jeżeli marzysz o nietypowej strefie kąpielowej albo masz do zagospodarowania nieustawną, trudną przestrzeń. Dzięki spersonalizowanemu projektowi uda się zabudować wnękę lub wykonać kabinę w niestandardowym kształcie. Poznaj 3 zalety tego rozwiązania.

1.     Możliwość zamówienia kabiny w nietypowym rozmiarze i kształcie

Gotowe kabiny prysznicowe w sklepach zazwyczaj dostępne są w standardowych wersjach. Oznacza to duży wybór typowych modeli 75x90 cm, 80x90 cm czy 80x100 cm. Problem zaczyna się wtedy, gdy chcesz zagospodarować np. wnękę i potrzebujesz jedynie drzwi lub drzwi i ścianki. Także większe kabiny o szerokości powyżej 100 cm są trudno dostępne. W takiej sytuacji nie oznacza to oczywiście, że musisz zrezygnować ze swojego projektu i zadowolić się czymś innym. Wystarczy zwrócić się do producenta kabin szklanych i zamówić wyposażenie łazienki w rozmiarze i stylu, jakiego oczekujesz.

2.     Swoboda w wyborze poszczególnych elementów konstrukcyjnych

Kabina prysznicowa to nie tylko ścianki. To także wszystkie detale wykończeniowe, profile, uchwyty, śruby, uszczelki, które mają wpływ na końcowy wygląd łazienki, a także na komfort jej użytkowania. Jeżeli nie odpowiadają Ci wątpliwej jakości materiały używane w produktach masowych, postaw na te, robione na zamówienie. Chodzi o kolor samych szyb, który może być matowy i sprawiać wrażenie przydymionego. Możesz też wybrać czarne profile, a nawet szprosy, które dodadzą kabinie industrialnego charakteru.

Ważnym elementem każdej kabiny są drzwi. U producenta masz szansę na zamówienie ich w wersji uchylnej, harmonijkowej, wahadłowej, przesuwnej jedno- lub dwuskrzydłowej. Wskażesz też rodzaj rolek oraz prowadnicy – najlepiej, jeśli będą one solidne, stabilne, wykonane z antykorozyjnego metalu.

3.     Idealne dopasowanie kabiny do układu wnętrza i metrażu łazienki

Dostępne kształty kabin, to oprócz klasycznych kwadratów i prostokątów, także wersje przyścienne, narożne, półokrągłe, montowane we wnękach. Dużą popularnością cieszą się minimalistyczne modele walk-in, które składają się wyłącznie ze szklanych ścianek, a są pozbawione brodzików. Wyzwaniem dla projektanta są kabiny wolnostojące, które można zamontować nawet w centralnej części pokoju kąpielowego.

Wróć

Ta strona używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

x