Foll service

Drzwi szklane jako drzwi wewnętrzne - czy to dobry pomysł?

Wybór drzwi wewnętrznych to nie lada wyzwanie, powinny one bowiem stanowić wizualne dopełnienie wnętrza, a przy tym być funkcjonalne. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się te wykonane ze szkła. Czy jednak są one dobrym wyborem?

Jakie są zalety szklanych drzwi?

Wewnętrzne drzwi ze szkła to wciąż dość rzadko spotykany dodatek, jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz. Na szczęście Polacy coraz częściej się do nich przekonują, głównie ci, którzy lubią nowoczesny styl.

Co ważne za stylem przemawia również bezpieczeństwo, gdyż drzwi szklane wykonane są z bezpiecznego, hartowanego szkła, dzięki czemu nie trzeba obawiać się, że ulegną one rozbiciu.

Kolejną zaletą jest ich funkcjonalność. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo m.in. drzwi szklane przesuwne, które doskonale sprawdzą się wtedy, gdy ze względu na niewielki metraż pomieszczenia, nie można pozwolić sobie na tradycyjny, otwierany na oścież wariant.

Drzwi ze szkła w małych wnętrzach

Wiemy już, jakie są główne zalety szklanych drzwi. Kiedy jednak szczególnie warto się na nie zdecydować? Projektanci nakłaniają, by robić to zwłaszcza w niewielkich i niedostatecznie doświetlonych wnętrzach, szkło bowiem dodatkowo je powiększy oraz zagwarantuje dostęp do światła.

Warto też umieszczać je przy wejściu do jadalni czy kuchni, choć równie dobrze sprawdzą się jako drzwi do innych pomieszczeń. Dodatkowo, gdy pojawi się taka potrzeba, można zasłaniać je tkaniną,  okleić folią w różnych kolorach lub zrobić w wersji matowej, dzięki czemu, gdy niezbędna będzie prywatność, będą one ją gwarantowały.

Czy szklane drzwi wewnętrzne sprawdzą się w domach z dziećmi?

Wiele osób dostrzega urok szklanych drzwi, jednak obawia się zamontowania ich, gdy w domu są małe dzieci. Na szczęście nie trzeba obawiać się o ich zbicie (wspomniane wcześniej szkło hartowane), łatwo można poradzić sobie również z jakimikolwiek zabrudzeniami. Drzwi szklane ze względu na ich strukturę można bowiem szybko wyczyścić, dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów do usuwania plam i odcisków palców.

Jak widać, drzwi szklane to znakomity wybór, który sprawdzi się zwłaszcza w domach nowoczesnych. Są one bowiem stylowe, minimalistyczne, a przy tym wciąż bardzo oryginalne. Jeśli więc w okolicach Lublina poszukują Państwo firmy zajmującej się ich projektowaniem i wykonaniem, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Wróć

Ta strona używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

x