Foll service

Fakty i mity o szklanych drzwiach

Cover Image

Szkło coraz częściej wchodzi do naszych wnętrz, i to zarówno w sferze domowej, jak i biznesowej. Popularność, zyskują nie tylko szklane ścianki, ale również drzwi wykonane z tego materiału. Tymczasem o szklanych drzwiach krąży dużo informacji i nie wszystkie z nich są prawdziwe. Spróbujmy zatem przyjrzeć się dzisiaj faktom i mitom związanym z drzwiami wykonanymi ze szkła!

MITY na temat szklanych drzwi

SZKLANE DRZWI SĄ NIEBEZPIECZNE

To mit powtarzany dość często i naprawdę wywiera on wpływ na osoby, które zastanawiają się nad wyborem takiego rozwiązania. Prawda jest jednak zupełnie inna. Drzwi takie wykonywane są ze specjalnego, hartowanego i laminowanego rodzaju szkła. To powoduje, że są one bardzo wytrzymałe, a nawet w sytuacji stłuczenia szkło takie kruszy się na drobne kawałeczki, które są jak kryształ i nie wyrządzą nikomu krzywdy. Jednak doprowadzenie do sytuacji rozbicia jest sporadyczne. Szklane drzwi przeważnie zachowują swój kształt nawet po pęknięciu.

SZKLANE DRZWI NIE SĄ SZCZELNE

Kolejny mit bazujący na traktowaniu wszystkich drzwi szklanych jednakowo. Podobnie jak w wypadku drzwi tradycyjnych, wszystko zależy od ich rodzaju i sposobu zamontowania. Innymi słowy, drzwi szklane mogą być równie szczelne co ich normalne odpowiedniki.

FAKTY dotyczące drzwi ze szkła 

DRZWI SZKLANE PASUJĄ DO KAŻDEGO POMIESZCZENIA

To fakt, o którym warto pamiętać. Drzwi szklane można zamontować jednakowo w łazience, sypialni czy jako drzwi na zewnątrz. Wszystko zależy od wyboru szkła i rodzaju ich zamontowania. Tutaj warto pamiętać także o tym, że szkło może być różnokolorowe, posiadać wzory i być wykonywane na indywidualne zamówienie.

WYBÓR SZKLANYCH DRZWI NALEŻY PRZEMYŚLEĆ JUŻ NA ETAPIE PROJEKTU

To kolejny fakt związany z drzwiami wykonywanymi z materiału takiego jak szkło. Dlaczego to takie istotne? Przede wszystkim wynika to z wagi drzwi ze szkła. Nadproże, a nawet ściana powinny być odpowiednio przygotowane do ciężaru, jaki generuje szkło. Zatem przed zakupem samych drzwi warto dokładnie przemyśleć konstrukcję pomieszczenia, a także rodzaj szkła oraz izolacji — zarówno termicznej, jak i akustycznej. Wszystko to ma znaczenie w późniejszym użytkowaniu szklanych drzwi i komforcie, jaki zapewnimy sobie już na etapie projektowania pomieszczeń.

Wróć do bloga

Ta strona używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

x