Foll service

Gdzie sprawdzą się szklane balustrady?

Cover Image

Szklane elementy od kilku lat są hitem architektonicznym. Pojawiają się budynkach o różnych stylach. Jednym z nich są szklane balustrady. Jeśli chcesz, by twoje biuro lub dom wyglądały ciekawie i nowocześnie, pomyśl o ich montażu. Podpowiadamy, gdzie będą pasować najlepiej.

Balustrady ze szkła są nie tylko funkcjonalne, łatwe w utrzymaniu, ale przede wszystkim bardzo eleganckie i zarazem nowoczesne. Są produkowane z niezwykle wytrzymałego szkła hartowanego, odpornego na urazy i czynniki atmosferyczne. Montuje się je przy pomocy metalowych słupków spiętych poręczą lub jako balustrady samonośne niewymagająca dodatkowych barierek. Są więc prawie całkiem pozbawione elementów konstrukcyjnych wykonanych z innych materiałów. Można je często spotkać w biurowcach i siedzibach dużych firm. Coraz częściej jednak pojawiają się dzisiaj w niewielkich przedsiębiorstwach oraz domach prywatnych. Zazwyczaj są montowane jako wykończenie balkonów i tarasów, ale można je zobaczyć także na wewnętrznych klatkach schodowych. 

Do jakiego stylu pasują szklane balustrady?

Zaletą szkła jako elementu wystroju wnętrz i elementu architektonicznego jest uniwersalność. Pasuje niemalże do każdego stylu, dodając pomieszczeniom oraz budynkom wrażenia lekkości i elegancji. Stosowane jest głównie we wnętrzach minimalistycznych i industrialnych. Jasne szkło optycznie powiększa, więc balustrady szklane często montuje się w małych pomieszczeniach oraz ciemnych, wąskich korytarzach. Ciemne szkło ciekawie prezentuje się we wnętrzach industrialnych i utrzymanych w artystycznym klimacie. Dodatkowo można je podświetlić diodami LED. 

Zalety zastosowania szklanych balustrad

Balustrady szklane skutecznie spełniają swoją funkcję, jednocześnie pozbawione są „ciężkości” charakterystycznej dla balustrad wykonanych z innych materiałów. Szkło można dowolnie formować, dopasowując do specyfiki miejsca i innych elementów. Dzięki gładkiej powierzchni szkło nie „pochłania” zabrudzeń i można łatwo oczyścić popularnymi środkami do mycia szkła. 

Wróć do bloga

Ta strona używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

x