Foll service

Jak dbać o lustra w łazience?

Cover Image

Trudno wyobrazić sobie łazienkę, w której nie ma lustra. To element, który jest niezwykle praktyczny, ponieważ towarzyszy domownikom podczas codziennych czynności, takich jak wykonywanie makijażu, czesanie włosów czy golenie. Oprócz tego pełni też funkcję dekoracyjną, ponieważ sprawia, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Właśnie dlatego bardzo ważne jest, aby dbać o to, żeby lustro było czyste, co może być trudne, biorąc pod uwagę wilgoć i temperatury, które panują w łazience. Jak to zrobić?

Jakich środków używać, aby skutecznie myć lustra? 

Wiele osób ma problem z czyszczeniem luster. Niewłaściwe praktyki mogą doprowadzić nie tylko do otrzymania niezadowalających efektów, ale również porysowania czy zniszczenia tego elementu. Właśnie dlatego należy unikać środków o silnie kwaśnym lub silnie zasadowym odczynie pH, na przykład mleczka do czyszczenia czy wody z octem. Klientom, którzy odwiedzają nasz sklep, ponieważ chcą kupić lustro na wymiar w Lublinie, polecamy przede wszystkim płyny do mycia szyb, które mają neutralny odczyn, a do tego nie zawierają substancji silnie kwaśnych ani zasadowych.
Dobrą praktyką jest też czyszczenie lustra za pomocą ciepłej wody. Przyda się również ściereczka z mikrofibry, która oprócz tego, że jest miękka, nie pozostawia pyłu na mytej powierzchni. Na niektórych lustrach pojawiają się szczególnie uporczywe zabrudzenia. Aby sobie z nimi poradzić, można sięgnąć po wełnę stalową z oznaczeniem „000” lub „00”.

A co z problematycznymi smugami? 

Jednym z większych problemów, które wskazują właściciele luster, są smugi pozostające po myciu. Warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą się z nimi uporać. Smugi z pewnością nie powstaną podczas czyszczenia ściereczką i ciepłą wodą. Trzeba jedynie zadbać o to, aby ściereczka była czysta, a woda ciepła, ale nie gorąca. Oprócz tego istotną kwestią jest też zadbanie o to, aby po umyciu krawędzie lustra były suche. W przypadku stosowania płynów do szyb trzeba z kolei pamiętać o tym, że najlepiej je rozpylać z odległości około 20-30 centymetrów. Dzięki temu równomiernie pokryją powierzchnię i pozwolą na wygodne przetarcie tafli.

Wróć do bloga

Ta strona używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

x