Foll service

Jak powstają nadruki na szkle?

Modna, innowacyjna aranżacja domu to marzenie każdego z nas. Cóż jednak zrobić, ze wszystko już przerabialiśmy? Gdzie szukać ciekawych, ale tez niedrogich do zrealizowania pomysłów. Nie chodzi przecież o to, żeby wydawać dużo pieniędzy na dekoracje. Jak to mówią: kto szuka ten znajdzie i mamy to – nadruk. Modny pomysł, który od niedawna stał się popularny, daje szansę, że nie powielimy aranżacji naszych znajomych.

Nadruk na szkle jak na razie sprawdza się głównie w kuchni i łazience. Z pewnością projektanci wnętrz za chwilę wyjdą z czymś wyjątkowym, więc warto interesować się drukiem na szkle, realizowanym przez firmę Foll-Service.

Nadruk na szkle – oryginalny pomysł

Nadruk na szkle nadaje wnętrzom wyjątkowo żywy charakter. Na szkle możemy wydrukować zdjęcia i grafiki, według własnych projektów. Własny pomysł pozwala być twórczym. San nadruk jest bardzo ciekawym i efektownym rozwiązaniem nie tylko do kuchni i łazienki, ale do każdego pomieszczenia, bo czemu nie przyozdobić ponurych i martwych ścian. W prowadźmy odrobinę dynamiki do domu. Nadruk na szkle daje wiele możliwości artystycznych oraz dekoracyjnych. Drugą możliwością jest zadrukowanymi szklanymi panelami zastąpić tradycyjne płytki kuchenne lub łazienkowe. Szklane panele są odporne na wilgoć, więc jak najbardziej sprawdzą się w łazience.

Druk cyfrowy UV na szkle

Technologia polega na utwardzaniu farb promieniami UV na powierzchni zadrukowanego materiału. Utrwalane wydruki nie wydzielają lotnych związków organicznych, więc można je wykorzystywać w aranżacjach wnętrz. Nadruki są odporne na działanie czynników atmosferycznych i dlatego też mogą być stosowane także na zewnątrz. Nadruk nanoszony jest na szkło, przy wykorzystaniu białego atramentu, co pozwala na wykonanie poddruku. Ma za zadanie przygotować powierzchnię do nałożenia kolorowego, właściwego druku, który pozbawiony jest efektu tzw. gaszenia barw. Dzięki odpowiedniemu nałożeniu trzeciej warstwy nadruku uzyskuje się grafikę widzianą z obu stron medium. Efekt jest możliwy poprzez zastosowanie kombinacji obraz – biały atrament – obraz.

Tradycyjne wydruki

Wydruki na szkle wykonuje się w tradycyjny sposób lub od wewnętrznej strony powierzchni szkła oraz w lustrzanym odbiciu. W ten sposób nadruk jest chroniony przed zarysowaniem i ścieraniem. Łatwo też szklane elementy utrzymać w czystości. Chcąc osiągnąć maksymalną trwałość wydruku, należy wszystkie dekory przygotować przy wykorzystaniu odpowiednich primerów. Technika druku UV umożliwia redukcję kosztów i skrócenie czasu produkcji. Otrzymuje się elegancki końcowy wyrób. Stosując atramenty na bazie wody, nadruki pozyskiwane tym sposobem, mogą być umieszczane w dowolnych wnętrzach domów, mieszkań, restauracji, szkół, biur itp.

Technologia produkcji

Nadruki wykonywane są przy pomocy nowoczesnych maszyn. Efekty drukowania są imponujące. Nadruk na szkle wygląda tak, jak obraz w komputerze, z wiernie odwzorowanymi szczegółami. Nadruki stosowane są na szkle hartowanym i laminowanym. Szkło laminowane składa się z dwóch warstw połączonych folią i kiedy jedna część zostanie uszkodzona, folia utrzyma szkło w ramie. Szkło laminowane jest bezpieczne. Natomiast szkło hartowane jest wytrzymałe i odporne na działanie wysokiej temperatury. To pozwala na stosowanie szklanych paneli z nadrukiem, w kuchni. 

Wróć

Ta strona używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

x