Foll service

Jak zaaranżować szklane panele kuchenne?

Cover Image

Szklane panele w kuchni są wspaniałą alternatywą dla tradycyjnych płytek. Są estetyczne, praktyczne, a dzięki procesowi hartowania także niezwykle wytrzymałe. Podpowiadamy, jak wykorzystać ich walory w aranżacji kuchennej.

Zaletą paneli szklanych jest ich duża, gładka i nienasiąkliwa powierzchnia, dzięki czemu utrzymanie czystości jest niezwykle proste. Ponadto panele są odporne na zmiany temperatur, działanie promieni UV i substancji chemicznych.

Szklane panele najczęściej montuje się na ścianach nad blatami jako tzw. backsplash, jednak można je założyć prawie w każdej części kuchni. Szczególnie uzasadnione jest założenie paneli w miejscach, które narażone są na zachlapanie płynami czy tłuszczem. Szkło sprawdza się jako blaty, fronty meblowe i dekoracje ścian na przykład w postaci transparentnej tafli szkła na ścianie wykończonej cegłami czy drewnem. W ten sposób ściana jest doskonale zabezpieczona przed zawilgoceniem, odpryskami i różnego rodzaju zabrudzeniami, a także dodatkowo wyeksponowana. Na jasnej ścianie można zamontować taflę szkła kolorowego lub panele we wzory, które staną się głównym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Soczyste owoce, barwne kwiaty czy znane motywy ze sztuki pop-art? Możliwości jest nieskończenie wiele.

Do jakich kuchni pasują panele szklane?

Szklane panele produkowane są w różnych kolorach, jako błyszczące i matowe. Mogą być także zdobione grafiką, dzięki czemu można je personalizować i dopasować do każdego stylu kuchennej przestrzeni. Najczęściej pojawiają się we wnętrzach minimalistycznych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by pojawiły się w kuchni rustykalnej czy boho.

Dzięki panelom szklanym można optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenia i rozjaśnić słabo nasłonecznione kuchnie. Panele matowe montuje się zazwyczaj w większych pomieszczeniach. Ciekawie mogą wyglądać połączenia kolorów kontrastowych, na przykład biało-czarne lub pojedyncze akcenty kolorystyczne modnych w tym sezonie zieleni czy granatu oraz ponadczasowej bieli.

Wróć do bloga

Ta strona używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

x