Foll service

Jakie szkło nadaje się do kabiny prysznicowej?

Szkło w kabinie prysznicowej powinno być odporne na uderzenia i zarysowania, a przy tym łatwe w utrzymaniu czystości. To ważny element kabiny prysznicowej, który wpływa również na estetykę całej łazienki. Z tego powodu materiał dopasować warto do ogólnej stylistyki pomieszczenia. Szkło hartowane, laminowane i satynowane to najpopularniejsze rodzaje szyb. Dowiedz się, czym się charakteryzują, a także jaka powinna być grubość szkła w kabinie prysznicowej.

Rodzaje szkła do kabin prysznicowych

Najczęściej wybierane do kabin prysznicowych są szyby ze szkła hartowanego, czyli poddanego specjalnej obróbce cieplnej, która zwiększa wytrzymałość tafli. Inna szyba o specjalnych właściwościach to szkło laminowane, tzw. bezpieczne, powstające w wyniku połączenia dwóch tafli za pomocą folii PVB. Zapobiega rozpadnięciu się szkła w momencie rozbicia szyby. Szkło przezroczyste wizualnie powiększa pomieszczenie. W przypadku, gdy z łazienki korzysta więcej osób, warto przemyśleć natomiast wybór szyby satynowanej. Efektem satynowania jest powierzchnia matowa, półprzezierna, która zapewnia poczucie intymności. Dobrym wyborem do kabiny prysznicowej jest wariant pokryty tlenkami metali, który stanowi ochronę przed korozją. Szkło typu Timeless przyśpiesza spływanie wody, a przy tym jest mniej narażone na powstawanie zacieków i przebarwień. Warstwa antykorozyjna jest niewidoczna gołym okiem, dzięki czemu kabina zachowuje przejrzystość.

Jaka grubość szkła do kabiny prysznicowej jest najlepsza?

W kabinach prysznicowych używane jest szkło o grubości od 4 do 10 mm. Biorąc pod uwagę właściwości fizyczne, im grubsze szkło, tym bardziej odporne jest na rozbicie. Nie oznacza to jednak, że kabina ze szkłem hartowanym o grubości 4 mm nie sprawdzi się w domowej łazience. Grubość szkła zależy głównie od typu kabiny prysznicowej. W konstrukcjach z torami górnym i dolnym wystarczająca grubość to 4-5 mm. W przypadku modeli bez ram szyba narażone jest na większe naprężenia, z tego powodu szyba powinna być grubsza.

Wróć

Ta strona używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

x