Foll service

Jakiego szkła należy używać do kabin prysznicowych?

Cover Image

Łazienka to pomieszczenie, które powinno być przede wszystkim praktyczne i bezpieczne. Właśnie dlatego wybierając elementy wyposażenia czy wykończenia, dobrze zwracać uwagę na to, czy są odporne na działanie wilgoci i wysokich temperatur, które często panują w łazience. Jednym z ważniejszych elementów armatury jest kabina prysznicowa. Jeśli chodzi o kryteria, które dobrze wziąć pod uwagę, wybierając ją, to zaliczamy do nich między innymi rodzaj szkła, które zostało użyte do jej produkcji. Jaki materiał się najlepiej sprawdzi i dlaczego?

Przede wszystkim bezpieczeństwo 

Osobom, które przychodzą do naszej firmy, ponieważ poszukują kabin prysznicowych ze szkła w Lublinie, mówimy, że najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o wyposażenie łazienki, jest bezpieczeństwo. Właśnie dlatego wybierając kabinę, dobrze zwrócić uwagę na to, aby była wykonana ze szkła hartowanego. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ takie szkło wyróżnia się dużą odpornością i trwałością.

W praktyce oznacza to, że się nie rysuje i jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego warto też zwrócić uwagę na to, że nawet najlepszej jakości kabina może ulec stłuczeniu. W przypadku szkła hartowanego nie ma się czego obawiać, ponieważ stłucze się ono na tysiące niewielkich kawałków o zaokrąglonych brzegach. Oznacza to, że osoba, która będzie się wówczas znajdowała pod prysznicem albo w łazience, nie odniesie obrażeń.

A co z kolorem szkła? 

Mając pewność, że wybrana kabina prysznicowa będzie bezpieczna, można zająć się kwestiami dotyczącymi estetyki. Jednym z kryteriów, które mają na to wpływ, jest kolor szkła. Najpopularniejsze bez wątpienia jest szkło bezbarwne, które jest klasyczne i będzie dobrze się prezentować właściwie w każdej łazience.

Ciekawym wyborem będzie też matowa szyba do kabiny prysznicowej. Na popularności zyskują również przyciemniane produkty, na przykład grafitowe. Dzięki temu można zapewnić sobie nieco więcej prywatności pod prysznicem, a do tego sprawić, że pomieszczenie zyska ciekawy charakter, a ewentualne zacieki będą mniej widoczne. Wiele osób bierze też pod uwagę zastosowanie szkła w kolorze mlecznym , które ogranicza wgląd do wewnątrz, a nie zabiera światła.

Wróć do bloga

Ta strona używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

x