Foll service

Lacobel w pomieszczeniach. Przykłady zastosowań

We wnętrzach nowoczesnych domów można znaleźć coraz ciekawsze motywy dekoracyjne. Choć jeszcze do niedawna prym wiodły lustrzane ornamenty i fototapety, dzisiejszy sposób urządzania pomieszczeń opiera się na o wiele bardziej stonowanych rozwiązaniach. Jednym z elementów ozdobnych, który cieszy się coraz większą popularnością, jest lacobel. Wykorzystanie tego nowoczesnego materiału wykończeniowego w swoim domu pozwoli na podkreślenie subtelnej ekskluzywności wnętrza.

Motywy z lacobelu w szafach przesuwnych i innych meblach

Do tej pory szafa przesuwna kojarzyła się z ogromnymi drzwiami, wykonanymi z płyty meblowej. Aby tak wielki mebel nie przytłaczał pomieszczenia, na powierzchnię frontów przyklejało się tafle szkła w różnych kształtach. Dziś takie rozwiązanie zostało wyparte przez nowoczesny lacobel. Jego nieskrywaną zaletą jest fakt, iż jest on dostępny na rynku w różnych wariantach kolorystycznych. Dobierając jego barwę, możemy podkreślić klimat pomieszczenia, ale też dodać jego wnętrzu kontrastu z innymi elementami.

Lacobel może być także świetną alternatywą dla tradycyjnego blatu stolika kawowego. Z uwagi na jego wysoką odporność na zarysowania, pęknięcia i stłuczenia, sprawdzi się jako nakładka na nadszarpniętą zębem czasu ławę przy kanapie.

Lacobel między szafkami kuchennymi

Jak wiadomo, przestrzeń między szafkami kuchennymi musi zostać pokryta materiałem odpornym na zarysowania i wysoką temperaturę, ale jednocześnie łatwym w utrzymaniu czystości. W ubiegłym wieku ogromną sławą cieszyły się różnego rodzaju płytki naścienne. Było to rozwiązanie praktyczne, aczkolwiek nie do końca estetyczne. Dzisiaj przestrzeń nad blatem w kuchni można wykończyć lacobelem.

Jak widać, lacobel to materiał, który z powodzeniem można zastosować w większości pomieszczeń każdego domu. Nada on wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Wróć

Ta strona używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

x