Foll service

Na jakie sposoby można wykańczać lustra?

Lustra na wymiar to znakomita dekoracja przedpokoju czy łazienki. W końcu każdy z nas przynajmniej raz dziennie przegląda się w lustrzanym odbiciu. Lustro poza praktycznym rozwiązaniem idealnie powiększa optycznie małe pomieszczenie, dodając mu więcej światła. Pasuje do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Na jakie sposoby można wykańczać lustra, by wyglądały estetycznie i były bezpieczne w użytkowaniu?

Ramy do luster

Materiał ramy powinien komponować się z wystrojem wnętrza, a przy jej wyborze należy wziąć pod uwagę kilka czynników takich jak kształt, grubość, materiał i wymiary. Do tradycyjnych pomieszczeń znakomicie sprawdzą się ramy drewniane z surowców naturalnych. Do mieszkań nowoczesnych, wykorzystując dużą ilość przeszkleń, można wybrać lustra z ramami aluminiowymi lub z tworzywa sztucznego.

Szlif i faza

Szlifowanie lustra jest procesem, który skutecznie pozbawia brzegi tafli nierówności i ostrości. W efekcie uzyskujemy starannie obrobioną krawędź, przeznaczoną do użytku. Wyszlifowane krawędzie posiadają zwiększoną odporność na uderzenia i odpryski. Szkło może być szlifowane na trapez lub c-kant. Jedną z podstawowych funkcji szlifowania jest zwiększenie bezpieczeństwa lustrzanych elementów, zdradza nam firma Foll-Service, zajmująca się dostarczaniem najwyższej jakości produktów ze szkła, luster oraz folii okiennych.

Fazowanie szkła polega na ozdobnym zeszlifowaniu jego krawędzi na określoną szerokość. Proces ten wywołuje estetyczny efekt załamania się szkła. Fazowanie doskonale sprawdza się w przypadku szklanych ścianek działowych, drzwi i luster.

Fazowanie luster wykonuje się przy pomocy najnowocześniejszych technologii. Fazowanie może być pojedyncze, podwójne lub obustronne. Dodatkowe zmatowienie krawędzi luster, pozwala na uniknięcie widzenia przekroju płytek. Obróbka szkła tą metodą może być wykonana z dokładnością nawet do 0,5 mm i stosowana niemal dla każdego rodzaju szkła.

Wróć

Ta strona używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

x