Foll service

Panele szklane w aranżacjach kuchennych

Panele szklane są coraz częściej pojawiającym się wyborem w wielu kuchniach. Ze względu na swoje walory estetyczne, jak i użytkowe, mają one wielu zwolenników. Ich dodatkowym atutem jest mnogość kolorów i wzorów, które możemy dopasować do stylu, w jakim wykonana jest kuchnia. Jakie są więc pozytywne strony zainwestowania w panele szklane w kuchni i czy to rozwiązanie sprawdzi się w każdym domu? Warto poznać odpowiedzi na te pytania przed zakupem.

Popularny sposób na wykończenie

Panele szklane coraz bardziej zyskują na popularności. Dzieje się tak, ponieważ umożliwiają nam one przede wszystkim na oryginalne wykończenie kuchni, bez konieczności inwestowania dużej ilości pieniędzy. Dodatkowo poza aspektem wizualnym, jest to także funkcjonalny element, który ma wiele zalet. Szkło, które używane jest do wykończenia kuchni, ma zazwyczaj do 10 mm grubości. Wbrew pozorom jest to jednak trwały materiał, który świetnie sprawdzi się w pomieszczeniu takim jak kuchnia. Najlepiej sprawdza się szkło hartowane, ze względu na swoją odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Zalety szklanego wykończenia

Inwestycja w panele szklane w kuchni ma wiele zalet. Oto kilka z nich:

  • Walor estetyczny – szkło hartowane występuje w wielu różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu możemy dostosować jego wygląd do całości pomieszczenia. Szkło może imitować różne faktury, być jednolitego koloru lub mieć wybrany przez nas nadruk, na przykład kwiatowy.

  • Zabezpieczenie ściany – jak wiadomo w kuchni nietrudno o zabrudzenia ścian tłuszczem lub czymkolwiek innym podczas gotowania. Dodatkowo jest to pomieszczenie o zwiększonej wilgotności. Szklane panele umożliwią nam zabezpieczenie ściany przed zachlapaniem, a dodatkowo szklana powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu.

  • Ekonomiczna inwestycja – zakup paneli do kuchni nie nadwyręży naszego budżetu, ponieważ ceny paneli szklanych zaczynają się już od 100 złotych za m2. Możemy więc co jakiś czas decydować się na zmianę paneli, a tym samym na wygląd kuchni.

Wróć

Ta strona używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

x