Foll service

Szklane ściany sprawdzą się przede wszystkim w biurach, ale nie tylko

Do niedawna ściany ze szkła mogły być kojarzone wyłącznie z biurami czy sklepami. Dzięki firmie Foll-Service z Lublina również i w domu można zafundować sobie tego rodzaju wykończenie. Idea szklanych ścian wzięła się z odważnych wizji projektantów i dosyć szybko stała się modnym trendem. Szkło od zawsze prezentowało się bardzo dobrze i tworzyło stylowy akcent w każdej przestrzeni. Jego wykorzystanie w domach otwiera zupełnie nowe możliwości aranżacji. W zależności od tego, jaki efekt pragniemy osiągnąć, można stosować szkło przezroczyste lub nieprzezroczyste. W każdym wypadku będzie ono dodawało pomieszczeniu lekkości i charakteru.

Szklane ściany

Szklane ściany powstają z bezpiecznego szkła hartowanego lub klejonego foliami, o grubości od 8 do 22 mm. Ogólnie tego rodzaju materiał jest bardzo wytrzymały i nie ulega łatwo zniszczeniu. Jeśli jednak szkło klejone pęknie, nie rozpada się na ostre kawałki. Ściany przezroczyste buduje się ze szkła opti white (bez zielonego zabarwienia krawędzi) lub float. Szkło nieprzezroczyste powstaje na skutek piaskowania zwykłego szkła, laminowania go, poddania trawieniu, czy matowieniu folią. Szkło na ściany można przyozdobić dowolną grafiką, która umieszczana jest między jego taflami a folią. Ciekawą nowością jest szkło, które może być matowe lub bezbarwne, pod wpływem działania prądu staje się nieprzezroczyste. W ofercie firmy znajdziemy wiele różnych rodzajów szkła, z których każde ma nieco inne przeznaczenie. Zamówić można szkło bezbarwne, matowe, refleksyjne, ornamentowe, żaroodporne, kuloodporne i antywłamaniowe.

Zastosowanie szklanych ścian

To, gdzie zostaną wykorzystane szklane ściany, zależy od właściciela lub projektanta. W ten sposób można bardzo zgrabnie oddzielić część kuchenną od pozostałych pomieszczeń, np. w sytuacji jadalni z aneksem kuchennym. Można także odseparować pokój dzienny od sypialni oraz wydzielić tzw. wiatrołap w korytarzu. Bardzo dobrym pomysłem jest wykonanie ze szkła kabiny prysznicowej, a także oddzielenie łazienki od toalety, jeśli są w jednym pomieszczeniu. Z uwagi na fakt, że szklane ściany cechują się bardzo dobrą termoizolacyjnością, często tworzone są z nich ogrody zimowe. Szklane ściany ponadto pozwalają wygospodarować dodatkową przestrzeń w domu, będąc jednocześnie efektywniejszą propozycją od ścianek działowych. Szkło pozwala na wniesienie lekkości oraz dodatkowego światła do wnętrz domu, niezależnie od barwy tafli, których użyjemy. Szkło daje ponadto możliwość zaaranżowania przestrzeni w sposób odważny, świeży, nowoczesny i wyjątkowy.

Wróć

Ta strona używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

x