Foll service

FAQ – Foll-Service Lublin

Co to jest szkło hartowane?

faq

Szkło hartowane jest to szkło, które po obróbce cieplnej w temp. 620-680 °C, a następnie gwałtownym jego ochłodzeniu powietrzem, zwiększa swoją wytrzymałość zarówno na czynniki mechaniczne jaki i na gwałtowne zmiany temperatury. Proces ten nie zmienia zewnętrznego wyglądu szkła, a jedynie podnosi jego wytrzymałość.

Wytrzymałość mechaniczna szkła hartowanego jest 5-7 krotnie wyższa od szkła zwykłego, po rozbiciu rozpada się na drobne, nieostre kawałki zmniejszające ryzyko zranienia, podczas gdy zwykłe szkło po rozbiciu pęka przeważnie w długie i bardzo ostre kawałki. Ponadto, szkło hartowane nie podlega dalszej obróbce mechanicznej.

Kiedy stosować szkło hartowane?

Szkło hartowane stosowane jest wszędzie tam, gdzie wymagana jest zwiększona jego wytrzymałość. Główne zastosowanie znajduje w ściankach całoszklanych, balustradach, kabinach prysznicowych ale również jako półki szklane i blaty stołów. Zaleca się również stosowanie szkła hartowanego jako wypełnienie przestrzeni między szafkami kuchennymi jeżeli znajduje się ono bezpośrednio nad kuchenką gazową.

Co to jest szkło bezpieczne?

Mianem tym określamy specjalny rodzaj szkła, który dzięki swej budowie ogranicza do minimum ryzyko zranienia lub utraty zdrowia dla osób znajdujących się w jego pobliżu podczas np. pęknięcia szkła. Szkło bezpieczne (laminowane) składa się zazwyczaj z dwóch tafli szklanych „sklejonych” ze sobą specjalną folią PVB. Do określenia budowy szkła bezpiecznego używa się specjalnych oznaczeń np. 33.1 – to szkło zbudowane z dwóch tafli 3mm i jednej folii, 44.1 – dwie tafle szkła 4mm plus jedna folia, 55.2 – dwie tafle szkła 5mm plus dwie warstwy folii itd. Dzięki folii szkło bezpieczne (laminowane) nie rozsypuje się podczas pęknięcia, a jedynie pęka w charakterystyczny dla siebie sposób pokazany poniżej:

foll serviceDzięki obecnej technologii produkcji, przetwarzania i montażu można uzyskać bardzo dobre właściwości szkła w zakresie bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. W związku z tym szkło bezpieczne zostało podzielona na specjalne klasy bezpieczeństwa ze względu na rodzaj ochrony, jaki spełniają np.:

  • ochrona przed ryzykiem skaleczenia w przypadku uderzenia
  • ochrona przed przedmiotami spadającymi na przeszklony dach lub świetlik
  • ochrona ludzi przed wypadnięciem
  • ochrona przed włamaniami i aktami wandalizmu
  • ochrona przed ostrzałem

Co to jest szkło Lacobel?

Szkło Lacobel jest to niehartowane szkło o grubości 4mm, pokryte z jednej strony wysokiej jakości lakierem, umożliwiającym jego przyklejenie bezpośrednio do ściany. W swojej ofercie posiadamy wszystkie z 38 dostępnych na rynku kolorów. Szkło Lacobel jest dedykowane wszędzie tam, gdzie powierzchnia jest narażona na zabrudzenia i działanie wody. Właśnie dlatego stosowany jest najczęściej jako wypełnienie pomiędzy szafkami kuchennymi, na ściany w kuchniach, łazienkach i pokojach.

Ta strona używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

x